Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:vizeli
Eser sıra no:100226.03

VE

Akşam izlediğim bir programda bir profesör ülkeyi bir oraya bir buraya çekiştiriyordu. İlgimi çekti dinledim. Herkes ortaya bir şeyler atıyor ve suçu hep başkalarında arıyorlar gibiydi. Ortada bir suç vardı besbelli. Söylenenleri dinliyor herhangi bir yorum yapamıyordum. Ülkeyi öyle bir hale getirmişlerdi ki İstiklal Marşını hiç okumamış gibiydiler. Şaşkındım!

Şaşkınlığımı reklam arası bozdu. Televizyonu kapadım ve düşündüm. Canı pahasına bu ülkeyi savunan bu insanlar bu hayata tekrar gelselerdi bu yapılanlar karşısında tekrardan ölmeyi göze alırlar mıydı? Tekrardan bu toprakları kanlarıyla yıkayıp bizlere güzel bir gelecek bırakırlar mıydı?

Bir amaç uğruna doğmadık mı hepimizin kendimizce belirlediğimiz hedefe ulaşmak için engelleri aşıp son noktaya varabilmek gibi amacımız yok mu? Ben görüyorum ki insanların ülkelerine, milletine dair hiçbir amacı ve sorumluluğu kalmamış bu sorumluluğu günden güne kaybeder olmuşuz, herkes tek başına bir millet olmuş.

Aklımdan bunlar geçerken düşüncelerim gençlere doğru yöneldi. Kaç tane gencimiz bu ülke için elinden gelenin fazlasını yapıyor acaba? Keşke ülke için yapılan paneller, açıklamalar konser salonları kadar tıklım tıklım olsaydı diye hayıflanır oldum. Peki ya ülke! Ülke yeni düzen, gençlerimiz, ne kadar savunuyor? Yeni gelen sınav sistemi gençlerimizi altüst etmiş durumda hepsi gelecek kaygısıyla büyümektedir, bu kaygı gençlerimizi farklı bir psikolojiye sürüklemiştir.
Bu cennet vatanı cehennem haline getirmişlerdir. Artık ya torpille bir yerlere gelinmekte ya da şansla. Buna rağmen oluşturulmaya çalışılan eğitim sistemi bu ne perhis bu ne lahana turşu şeklinde. Olumsuzluklarla büyüyen gençlerimiz yine de her kötülük karşısında bu ülkeyi korumaya hazır.

Çünkü gençlerimiz biliyor ki bu ülke hiç de o kadar kolay kazanılmadı bu ülke anlatıldığı kadar hafif değil. Bu ülkenin her karış toprağında tüm haksızlıklara rağmen canını vermeye hazır milyonlarca insan var. Hepsinin tek amacı milli birliğe sahip çıkmak bunu da başarabiliyoruz. Hepimiz birimiz için…

'’Cennet ya da cehennem, iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış bu ülke bizim’’.
Kimsenin gözü arkada değil!


önceki eser / sonraki eser