Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:umut gülleri10
Eser sıra no:100223.18


ÜLKEM ELLERİNDE AÇAN BİR ÇİÇEKTİR

Bu ülke bizim ülkemiz. Ülkemiz her ne şekilde olursa olsun, ne şartlarda yaşarsa yaşasın, hangi baskı altında kalırsa kalsın biz ülkemiz için yaşamalıyız. Aslında ülke bizim için var biz de ülke için. Ülke ve insanlar bir bütündür, birbirine kenetlenmiş biçimdedir. Bir döngü içinde yaşar adeta. Tıpkı bir doğa gibi. Biz doğaya ne yaparsak o da bize tepki verir.
Ne ekersek onu biçiyoruz. Ne yaptıysak onu buluyoruz. Günümüze bakıldığında herkes kendi ülkesi içinde bile savaş halinde. Herkes kendi çıkarlarını düşünüyor. Sırf kendileri kazansın diye çeşitli silahlar, bombalar ve hatta hastalıklar bile üretebiliyorlar. Böyle yaparak ülkemizi tehdit altına almış oluyoruz. Kimse kimsenin yaşam hakkını elinden almaz. Böyle bir şey söz konusu bile olmamalıdır.

Bizim de yapmamız gereken bir şey var o da gözümüzü açık tutmak, umudumuzu yitirmeden geleceğe sağlam adımlarla yürümek, kendimizi bilmek, kendimizden emin olmamız gerekiyor.
Güven duygusu asla yitirmememiz gereken bir duygudur. Umudumuz olduğu sürece hayatta kalmayı başara biriz. Umut içimde hiç susmayan bir kuştur: Onu öldürmemeli ülkemizin geleceğini aydınlık yarınlar için kullanmalıyız.

Eğer biz ülkemize sahip çıkarsak, soruna çözüm üretmeye çalışırsak devletimizin ve ülkemizin refahı ve mutluluğu için uğraşırsak çok daha iyi yerlere gelebiliriz. Ülkemizi uluslar arası medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarabiliriz.

Ne olursa olsun ülkemize sahip çıkalım. Devletimizi, milletimizi sırtından bıçaklamayalım, devletimize ihanet etmeyelim ve vatana millete hayırlı birer evlat olalım.

Atacağımız her güzellik tohumu ülkemde yeşerecek ve ülkem cennete dönüşecek. Bunun böyle olacağına yürekten inanıyor, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı bir Türk Genci olarak kendime düşen görevi yerine getireceğime söz veriyor, güzel yarınlara hep birlikte inanıyorum.

“Ne mutlu Türk’üm diyene !”


önceki eser / sonraki eser