Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:üçüncüşahıs01
Eser sıra no:100224.02


GÜZEL TÜRKİYEMİZ

Yurt, üzerinde yaşadığımız, kendi kültürümüzü oluşturduğumuz toprak parçasıdır. Yurdumuz bizim memleketimizdir. Bir insan; kendini, kendi ülkesini, yurdunu, sevmezse millet kavramı havada kalır. Geçmişten günümüze vatan, millet, yurt kavramları tamamen unutulmuş; bunların yerine ırkçılık, ayrımcılık ve adamına göre muamele kavramları gelmiştir. Birkaç kendini bilmez insan topluluğu Doğuyu Batıdan ayırmış, Yunanı bize düşman yapmış, Kürtlere karşı savaş açmış ve ülkemizde dini ayrı olanlara farklı şekillerde davranmıştır. Hanginiz veya hangimiz durup bir düşündüğümüzde bunu doğru buluyoruz? Bu ülke bizim değil mi? Atalarımızın bizlere bıraktığı yegane varlık değil mi? Cevaplarınızı duyar gibiyim.. Evet, öyle. Peki ya neden bu kargaşa bu münakaşa?

Doğru veya yanlış, iyi veya kötü, cennet veya cehennem, bu ülke, bizim ülkemiz! Bu insanlar da bizim insanlarımız. Sokaklarda taşladığınız polisler de bizim polislerimiz, dağlarda can veren askerler de bizim şehitlerimiz. Hepsi bu vatan için varlar. Halkımız, gerektiğinde tek yürek olmayı da bilir. Yeter ki içimizde millet sevgisi olsun. Çünkü, millet sevgisi kadar büyük armağan yoktur. Bizim Çerkezimiz de, Lazımız da, Kürdümüz de, Boşnağımız da, yani dört bir yanımız da vatanı namus, bayrağı can bilirler. Bir milleti millet yapan toprakları değildir aslında. Beş dönüm tarlada da millet olursun beş yüz dönüm tarlada da.

Ne demiş değerli yazar Namık Kemal “Vatan sevgisinden maksat, toprağa değil, onun üstünde yaşayan insanlara duyulan sevgidir.’’ Ama tabii insan öncelikle kendini sevmelidir. Ulu önderimizin bize bıraktığı en değerli hakikatlerden birisidir millet sevgisidir. O zaman daha ne duruyoruz? Sanırım burada boşuna konuşmuyoruz. Türk milleti her zaman ülkesine sahip çıkar, korur, kollar. Yoldan çıkarmaya çalışan müşrikler olsada döner dolaşır, doğruyu bulur, benliğimize geri döneriz. Çünkü bu ülke bizim ülkemiz. Aynı ismin altında yaşıyorsak, aynı topraklarda varolduysak ve sınırlarımız belliyse fazla söze hacet yoktur. Türkiye Cumhuriyeti bölünemez, parçalanamaz, ayrılamaz ve kimse de ayırmaya kalkamaz. Ülkemizde yanlışlar olsa da bunlar ilelebet değildir, el birliğiyle düzelebilir. Cehennemden çıkıp cennete gitmek biz insanların elindedir. Kötülükleri millet olup yok etmek bizim elimizdedir. Çünkü bir kuş olup uçtuğumuz bu ülke bizim ülkemizdir.

Vatan sevgisi kutsaldır. Bu kutsal varlığa hep birlikte Türk milleti olarak biz sahip çıkmalıyız. Çünkü biz Türküz ve Türkiye’de yaşıyoruz. Bizim ülkemizi gelip de Fransızlar, Almanlar koruyamazlar. Atalarımızın bıraktığı bu yurdu en iyi şekilde koruyacağıma, kollayacağıma ülkemde hangi olay olursa olsun tarafsız olup Türk olduğumu unutmayacağıma ben bir genç olarak namusum, şerefim üzerine yemin edip söz veriyorum! Şimdi sıra sizde!

Güzel Türkiyemiz atalarımızın canları, kanları, akılları ve yürekleriyle kurdukları bu vatanımız bizim için huzurlu bir yaşam güvencesidir. Bize düşen bu güvenceyi yıkmamak, ayırmamak ve dağıtmamaktır. Üstümüze düşeni en iyi şekilde yapmalıyız. Allah’ım bu cennet vatanı ve bizleri sonsuza kadar korusun..!


önceki eser / sonraki eser