Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:Türk kızı
Eser sıra no:100226.02

EY ŞEHİDİM

Tarih nice karşıtlıkları içinde barındırmıştır. Karşıtlıklarla savaşmak yerine karşıtlıkları bir ederek nice tarihler yazılmıştır.Şüphesiz ki bu tarihlerin en şanlısı bize şanlı Türk ulusuna ait.Tarihimizin her sayfasına şehitlerimiz kanıyla imza attılar.Halkın huzuru , ülkenin bölünmezliği , devletin bütünlüğü için sınır boylarında acımasız kurşunlara hedef oldular.

Balkanlar tam beş yüzyıl boyunca, dağıyla taşıyla, kurduyla kuşuyla, tozuyla toprağıyla bize yar olmuş diyorlardı. Bu nazlı diyarlar 93 Harbi ile elimizden çıkmaya başlamış fetih için başlayan gidiş , büyük bir muhacerete dönüşmüştü.Sadece Balkanlar değil daha yüzlerce şanlı mücadele var şehit kanıyla kazanılan, şehit kanıyla tarihe kazınan.
Bir an bile düşünmeden sırf vatan uğruna,namus uğruna şahadet şerbetini içtiler o şanlı şehitler.Hiçbir sorgulama yapmadılar vatan söz konusu olunca.İman dolu göğüslerini siper edip,son damla kanları vatan toprağına karışıncaya kadar mücadele ettiler hain düşmanla.Eğrisini,doğrusunu, beyazını karasını, doğusunu batısını, namus bilip beklediler. Namusuna leke getirmediler, helalleri oldu bu vatan. Helalimiz oldu.

Vatan sevdası, namus bekçiliği hiçbir tarihte silinmedi silinmeyecek, silinemeyecek. Bir şehidin ölüm öncesi ruh haline ayna tutar, teskere için gün sayan bir kalbin aslında ölüme koşan hüzün dolu heyecanını aktarır vatan toprağı. Vatanımızın toprağı.

Ey şehidim! Sana şiirler destanlar türküler yazsam da “ Yine bir şey yapabildim diyemem hatırana” yine de ne mutlu karlar altında vatan uğruna yatan binlerce şehidi hatırlayan, hatırlatan ve yazan insanlara.

önceki eser / sonraki eser