Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:onbaşı halide
Eser sıra no:100226.01

DİNLE DOSTUM

Askeriyle, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, şarkısıyla, türküsüyle, bayrağıyla bu millet tektir. Her konuda örnek olamasak da diğer devletlere bu millet tektir, bu millet ölümsüzdür.
İçinde bulunduğumuz toplumun ne durumda olduğuna bir bakın. Terör ne kadar ön planda. Ülkeyi parçalamaya, bu bütünlüğü bozmaya, yıkmaya çalışmak doğru mu? Ama oluyor işte. Yaşadığımız topraklarda binlerce can kanıyor, binlerce anne oğlunun feryadıyla yanıp tutuşuyor. Buna çare aramak yerine “Vatan sağ olsun.” diyoruz sadece “Vatan sağ olsun.”Bu vatan bizim askerimizi ölmesiyle mi sağ olacak? Bu millet bizimse çözüm aramak da bizim görevimiz.
Sokağa çıktığımızda çeşit çeşit insanlarla karşılaşıyoruz. Bankada üç beş kuruşunu çeken yaşlı Fatma Teyze de bizim, onun parasını çalmaya çalışan o zanlı da bizim insanımız. Nasıl iyi insanlarımız varsa ;bir o kadar da kötülerimiz var.Ne kadar muhtaç insanımız varsa;bir o kadar da onların üç beş kuruşuna göz diken insanımız var. Hepsi bizim, her şeyiyle bizim.Amacımız vatan için ölmek değil dostum vatan için çalışmak inadına yaşamak…

Savaşta canını kanına katan Mehmetçik de bizim. Destanlar destanı o güzel Çanakkale de Avrupa Kültür Başkenti o İstanbul da bizim.

Yeni Türkiye’nin simgesi, savaşta Türkiye’yi kurtaran ,savaştan sonra da Türk ulusunu yeniden dirilten,devrimler devrimi yaratan o seçkin insan da bizimdir.Yalnız Türkler in değil dünyanın babası Atatürk bizimdir.Bir devlet hayatında bu kadar az sürede bu köklü değişiklik olağanüstüdür.Bu insanda sıradan bir insan değildir ve bizimdir.

Üç tarafı denizlerle çevrili, yeşillikleriyle muhteşem bir görüntü. Havası suyu bambaşka .Taşı toprağı buram buram Türk kokan. Bazen cennet bazen cehennem yeri olan, rengini askerimizin kanından alan ay yıldızlı bayrağıyla bu ülke bizimdir dostum bizim.

önceki eser / sonraki eser