Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:mavilik30
Eser sıra no:100224.03


Doğru, Cennet, İyi… Türkiye

Cümlenin sonun da yazanı okumadan, cümle farklı bir anlam ifade ediyor. Öncelikle sonunu görmeden yazacağım. Zıtlıklarla dolu yaşam, adı konulanlar… Tüm bunlar bizlerin kafalarındaki, bizlerin oluşturdukları, bilinmeyen bir zaman diliminde. Doğru veya yanlışı değiştirmeye kimin gücü yetebilir, ya da bunu düşünen var mıdır ki? Doğru her zaman iyi kabul edilir. İyi her zaman bireysel bir düşünceden toplumsallığa akar ve doğruluk onayını bekler. Bir şey canını acıtmıyorsa iyi gelir, acıtırsa kötü olarak algılarsın. Cennet ve cehennem kafa karıştıran geleceğimiz. Bazen bunları düşünmeye artık erişemediğimizi görmek canımızı yakar. Daima inanırız.

Gelelim asıl cümleye… Sanatçılarımızı, edebiyatçılarımızı, ülke büyüklerini… Sanki değer vermek için ölmelerini bekliyor olsak da, geçmiş sadece hatırlarımızda kalıp, asıl doğrularımızı yitirmiş gibi görünsek de, mitinglerde bağırmaktan ötesini yapamasak da, gösteriş meraklısı olup, kendimizi beğendirme çabasında olsak da, hep bir başkası deyip, bir lider beklesek de, körleşmeye tutmuş bu gözler için bu ülke bizim ülkemizdir diyemem. Bunu deyip ben de kör olamam. Ancak şöyle derim.

Mustafa Kemal gibi bir lider yetiştirmiş, öyle ki kendi yaşamını hiçe sayıp kendini bu ülkeye adamış olduğunu, bu ülkenin taşına, toprağına, tarihine yazılmış şiirlerin, kitapların olduğunu, muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki o asil kanda mevcut olduğunu ve yarına daima umut dolu gözlerle bakacağımı bile bile bu ülke bizim ülkemiz değildir diyemem. Fakat, ülkemizin hayat damarlarından birinin acil anjiyoya ihtiyaç duyduğu da bir gerçek. Türk insanı insanlığını kaybetmemeli, durup bir düşünmeli. Ve bu yazının coşkusunu okuyarak bırakmaması gerektiğini bilmeli.


önceki eser / sonraki eser