Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu : kokoloz17
Eser sıra no : 100125.01

ÖZGÜRLÜK LİMANIM

Çocukluğumun tertemiz umutları gibi rengârenk uçurtmamı seyrediyorum mavi gülücüklerin donattığı semalarda. Ardından gönlüme vurduğu dalgaların serinliğiyle hasretimi dindiren huzur bahçeme takılıyor yaşlarla dolu gözlerim.

Yaşamın küstürdüğü yüreğimle, yalanların çürüttüğü hayallerimle, sonbaharların soldurduğu çiçeklerimle, unutulmaya mahkûm sözlerimle yine seninleyim hayatımın anlamı, yanındayım işte. Dertlerimi sakladığım günlüğüm, beş çayını yudumladığım dostum, küskünlüğümü susturan sevincim, huzurumu coşturan sevgilim…

Yeşilin sohbetimize katıldığı, martıların üzerimizi örttüğü, yıldızların masal anlattığı, en güzel şarkıların bizim için mırıldanıldığı, kalbimin senle çarptığı bir masal dünyasındayız seninle. Sevdamı seninle bulduğum, huzuru korkusuzca yaşadığım, sonsuzluğa seninle koştuğum, yağmurların kavuşmamızı sağladığı sen kokulu bir dünya.

Herkesin kanat takıp uçtuğu sahteliklerden bambaşka bir liman burası. Özgürlük limanının tam ortasındayız seninle. İşte bu masal dünyasına elveda diyenlerin hepsi umuda açılan bir yolculuğu selamlıyor.

Her şehirde senin kokunun olduğu, her köşesinde hatıralarımızın barındığı, senin nazlı gözlerine bakıp sevgimi haykırdığım, farklı bedenlerde aynı şeyleri hayal ettiğimiz bir cennete çeviriyorlar sırtlarını yalan dünyanın korkak insanları. Bir merhabayı bin elvedaya tercih ediyorlar yani. Kolayı seçmenin verdiği bir anlık tebessüm yerini alıyor ayrılık sofrasında. Oysaki bugün tebessümle karşılanan yolculuk geleceğe atılacak kara bir imza olarak kalacak mazi denilen körebe oyununda.

Geçilen sevdalara, büyütülen hasretlere bir kurşunla veda eden geçmişin gözlerini yok sayan, sözlerine kulak tıkayan başka nefeslerle başka diyarlarda armağanı bekleyen mevsim yağmurları var yalandan yolculuğun sonsuzluk arayışında. Bir damla suyu bir yuduma harcamak mı yoksa bin cana yudumlatmak mı sesleri yankılanıyor bu limanda. Şimdi kolayı seçen yolcuların her biri yaşamlarının en ağır darbelerini yiyecekler geceleri yaşlarla dolu yatağında soğuk kâbuslardan.

Bizse seninle doğduğumuz ilk yerde, aynı nefeslerde, aynı coşkularda, aynı sende ve aynı bende günaydın diyerek açacağız gözlerimizi deniz kokulu her güne.


önceki eser / sonraki eser