Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:katran58
Eser sıra no:100219.03


İYİ MİYİZ KÖTÜ MÜ

İyi kötünün haricinde kalandır. İyilik gözlerimizi, içimizin hüznü gibi yarı kısarak cennet kızıllığında gün batımını izlemenin verdiği hazzı yasamak gibidir. Kötü ise istediklerimizin dışında kalandır. Mekanına gülüşlerin uğramadığı, her seferinde kaçmak isteyip de yine eninde sonunda kendimizi yanı başında bulduğumuz yerdir. Ne kadar terk etmek istesek de kendimizi eline mühürlediğimiz yerdir.

Kötülüğün ramağında bulmak kendini iyiliğini ipe çekmek midir? Ya da iyilikten ayrılıp ardarda kötülüğe gitmek iyiliğini sükunetine hapsetmek midir? İyi hep iyi midir? İyilik kötünün kapısını aralayamaz mı? İyi mutluluğun şah damarına ulaştırırken bizi kötü hep yalnızlığın cehenneminde mi yakar? Ya da iyi ile kötü aynı kefede nefes alamaz mı? Boğulur mu birisinden birisi? Göz göze gelemezler mi hiç? Biri diğerini benzetmek istese kendine imkansızlığa mı gebe kalır zaman? Ya neden hiç mi sevemez iyi kötüyü? İyi kötünün tenine değse onunda mı tenine bulaşır kötülük? Asimile mi olur iyi eskimiz dillerin kaybolmuş sözcükleri gibi? Ya kötü iyi olamaz mı hiç ?

Velhasıl fazla söze gerek yok. Ya iyi sevdalıysa kötüye kötüde sevdalıysa iyiye ve biz onları ayırıyorsak fütursuzca, bir ipin iki ucuna yerleştiriyorsak iyilik mi yaptığımız kötülük mü?
İyi miyiz biz kötü mü?


önceki eser / sonraki eser