Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:kadersiz12
Eser sıra no:100223.24


TÜRKİYE’M

“Vatan”, beş harflik bu küçücük kelime, aslında neler anlatmaz bize, tek ki bu vatan Türkiye ise… Vatan; üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız milletimiz ve ailemizle hatıralarımız oluşturduğumuz, kültürümüzün devletimizin ve tarihimizi ortak öğesi toprak parçasına verdiğimiz isimdir. Ve bu toprak parçası “Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır…”

Kolay kazanılmadı bu vatan, her karış toprağı için kanlar döküldü, türküler yakıldı dağına taşına, çok anlar ağıtlarla ağladı kınalı kuzuların ardındın… Şartlar ne olursa olsun bu ülke bizim vatanımızdır ve hep öyle kalacaktır. Türkiye’m doğusuyla, batısıyla; lazıyla, çerkeziyle, kürdüyle, alevisiyle, sürisiyle, ermenisiyle büsbütün bir ülkedir. Biz bu ülkenin taşının toprağını, suyunu, havası ve en önemlisi insanını insanları severek yaşıyoruz, yaşayacağız. İyi de olsak, kötüde olsak biz Türkiye’deyiz ve hiçbir yere gitmiyoruz.

Türkiye’sin sen; taşın toprağın faydalı, yaşantısıyla farklı belki biraz küçük ama insanlarıyla sevecen tatlı kimilerine göre cennet bahçesinin, kimilerine göre cehennem ateşinin ama her ne olursa olsun unutulacak bir yer değilsin. Yardıma düşüne yardıma koşar, cömertlik ve hoşgörüde ön sıradan başlar, insanlarına kahramanca bakar çünkü burası Türkiye’dir.

Yaşama yaşarsın, ağlamaya ağlarsın ne yapsan uzak kalamazsın çünkü sende Türk kanındansın…


önceki eser / sonraki eser