Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu : gelincik41
Eser sıra no :100217.01


UMUDUM VAR

Hayat kısa bir ömür pistinde yelkovan akrebine koşuyordu aralıksız. Üstelik yüreğimi taşıyordum avuçlarımda, umudumla karışık. Memleket dilemiştim şairlerin dizelerinden, ülkemin aydınlık geleceğine dair.

“Mutluyum, mutlusun, mutluyuz” çekimli haliyle defterlerde kalmamalı bu kelime. İnsanın umudunun var olması ne kadar güzel hele ki geleceğine, ülkesine dair ise. . Anka kuşunun kanadında değil benim ülkemde mutluluk, elini uzattığın ve tutabildiğin yerde bir başka eli.Evet, benim umudum var herkeslerin birbirinin varlığına şükredecek yaşayacağına Bembeyaz güvercinler uçacak, çocuklar masmavi gökyüzünün altında oynayacak, savaş gömülecek dünyanın derinliğine. Umudum var hala, kötü sona erecek iyinin koynunda. Sevmek bir dua gibi dolaşacak ağızdan ağza. Yemyeşil tepelerde koşacak hayvanlar hür, martılar şiirler söyleyecek Kız Kulesi’ne.

Kendimden başkaları için de yaşamayı bilecek insanlar. İyilik etmenin kaybetmemek olduğunu öğrenecek insanlar. İyi olmak uzatmak bir baba gibi elini, çıkarsızca sevmek…İyi masalların sonunda var olarak değil, benim ülkemde sürecek saltanatını. Gözlerimizi kapatıp açtığımız kadar yakın olan Kaf Dağı’nın ardından herkesle el ele yaşamaktır iyilik. şükretmektir doğaya her sabah. Tanımadığı bir balıkçıya “Haydi rastgele!” diyebilmektir. Sokaktaki çocuğun başını okşamak onu mutlu etmektir iyilik. Bir tomurcuğu açtırıp dostuna hediye edebilmektir iyilik. Vatanına sıkı sıkıya bağlanmak, bayrağını koynunda, sevgisini yüreğinde taşımaktır, ülkesi için yaşamayı bilmektir.İyi açlıktan ölmek üzere olsa bile bir kuİ gibi insanlığın ağzına ekmeğini kusmaktır.

Kötülük bir daha yolunu düşürmeyecek, kardeşçe yaşayan benim ülkeme. İyilikten korkacak kötülük. Gelinlikle barı içinde koşan insanlara kucak açıp barışı yaşatmayı bilecek her yerde.Huzurevlerinin duvarları kaskatı olacak yalnızlıktan insanların yürekleri yerine bu ülkede.
Umudum var ülkemde kötülüğün olmadığı, pencerede iki çift gözün bırakılmadığı, nasırlı ellerin başkasına muhtaç edilmediğine insanların birbirine isyan şeritleri çekmediğine dair.

Benim umudum var umutlarım var; bütün insanlığın, iyiliğin büyüdüğü ebedileştiği bir ışık altında yaşacağına bu ülkede.


önceki eser / sonraki eser