Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:deva39
Eser sıra no:100222.13


HAYATIN GERÇEKLERİYLE YÜZYÜZE

Kimi zaman ulaşamazsın istediklerine, kabul etmek zorundasındır bazı gerçekleri, hayatı öyle yaşamaya mahkûmsundur. Kim istemez ki istediği gibi yaşamak? Ama öyle o kadar kolay değildir dünya denen kurtlar sofrasında. Üstelik “Yaşamak ciddi bir iştir arkadaş”. Artık hiç birimiz kundaktaki Kabullenmek zordur; ama kabul etmeden yaşamak daha da zordur. Kabullenmezsen kaderini, mutlu olamazsın. Küsersin kendine, varlığına. Lanet edersin dünyaya. Kaderine boyun eğmeyi kabullenmişken, sevsek de , sevmesek de bu memleket bizim.

Güzel memleketim benim. Araba egzosuyla, çöp dolu sokaklarıyla güzel memleketim. Sokaklardaki sevgi dolu küfürleriyle, ellerimizle yaptığımız binalarıyla, mahvettiğimiz memleketimiz. Her şeyiyle bizim Türkiye’miz. Ne kadarda özlem dolu, yapılmak için yıkılmış; fakat yapılmamış kaldırımlar. Ne kadar da huzur veren bi şarkı çalıyor kuşağıma, çığlık çığlık komalar. Uzun zamandır seyretmemiştim çöp dolu mavi denizi. Nasılda özlemişim bana huzur verişini. Ne kadarda seviyorum üniversite mezunu olup iş bulamamayı, özelliklede işsizken gelen üst üste zamları. Bütün gerçeğiyle bizim memleketimiz Türkiye’miz.

Senliğinden kurtulabilir misin? Ruhunu bir köşeye bırakıp çekip gidebilir misin? Yapamazsın ! Birini bile yapamazsın; çünkü gerçeklerden kaçamazsın, ve kaçamayacağın bir gerçek daha ; iyisiyle kötüsüyle bu memleket bizim.


önceki eser / sonraki eser