Konusu : " Doğru veya yanlış, cennet veya cehennem, iyi veya kötü, bu ülke, bizim ülkemiz. "

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?.

_____________________________________________________________________________________________
Yazar rumuzu:demir32
Eser sıra no:100226.07


BİZİM ÜLKEMİZ, BİZİM CENNETİMİZ

Kim ne derse desin, ne olursa olsun bu vatan her şeyden önce atalarımızın bize bıraktığı bir emanettir. Ve bu emanete ne pahasına olursa olsun sahip çıkmalıyız.

Evet, beklide istediklerimizi yapamadık, belki de haksızlığa uğradık. “niçin ülkemiz bize adil davranmıyor?” diye geçirdik içimizden defalarca; ama unutmayalım, bu vatan uğruna canını veren evlatlar, atalar,dedeler,nineler hiç haksızlığa uğramadı mı? Tabiî ki de onların da hayatı hep olumlu ve mutlu geçmedi. Kim bilir ne eziyetler çektiler? Ama vatanları uğruna bu eziyetlere, haksızlıklara ve işkencelere maruz kalsalar dahi vatanlarından, topraklarından vazgeçmediler.Bugün biz bu durumdaysak. Yani özgür bir şekilde gücümüzün yettiği şeyleri yapabiliyorsak elbette onların sayesindedir. Ne kadar haksızlığa uğrasak, ne kadar olumsuz durumla karşılaşırsak karşılaşalım bu vatan bizim vatanımız ve en önemlisi atalarımızın, şehitlerimizin bize bıraktığı emanet.

Elbette her ülkede zaman zaman düzeni bozan olaylar olacaktır. Ülkemizin bütünlüğü bozulmaya çalışılacaktır. Önemli olan bu olayları ülke bütünlüğüne zarar verilmeden arkada bırakmak ve yola devam etmektir. Çünkü bu ülke, kazandığı zaferleri halkın bütünlüğü ve halkın içindeki vatan sevgisiyle başarabilmiştir.

Bu ülke her şeyden önce bizim ülkemiz, bağımsız yaşadığımız, gülüp eğlendiğimiz, var olabildiğimiz tek yer. Bu yüzden çirkinlikleri güzelleştirelim ve bu ülkeye her zaman sahip çıkalım.

önceki eser